DUK
Kiek kainuoja regėjimo patikrinimas?
Regėjimo patikrinimo kaina priklauso nuo paslaugą teikiančio specialisto kvalifikacijos. Mūsų optikos salonuose perkant akinius ar kontaktinius lęšius galioja sumažintos standartinio regėjimo patikrinimo kainos, daugiau informacijos apie įkainius Jums suteiks optikos darbuotojai.
Kodėl reikia tikrintis regėjimą?
Norint įvertinti matymo kokybę, funkciją bei bendrą akių sveikatą, tikrinti regėjimą yra būtina. Regėjimo patikrinimo metu gauta informacija gali padėti gerokai pagerinti paciento gyvenimo kokybę, taip pat atitolinti, o kartais net ir užkirsti kelią tolesniam regėjimo pablogėjimui.
Kaip dažnai reikia tikrintis regėjimą?
Regėjimo specialistai visiems suaugusiesiems rekomenduoja kartą per 1-2 metus pasitikrinti regėjimą. Asmenims, kurie prastai mato, ypač svarbu reguliariai stebėti regėjimo pokyčius ir, jei reikia, laiku atlikti atitinkamas korekcijas.
Nešiojantiems kontaktinius lęšius patariama regėjimą pasitikrinti kas 6 mėnesius arba bent kartą per metus.
Vaiko regėjimą rekomenduojama profilaktiškai patikrinti jam sulaukus 1, 3 ir 6 metų, net jei vaikas neturi regėjimo problemų. Vėliau kiekvieno vaiko rega turėtų būti tikrinama kasmet, o esant regėjimo sutrikimui, ir po kelis kartus per metus, siekiant laiku pastebėti pokyčius ir juos tinkamai koreguoti.
Reguliarus apsilankymas pas gydytoją oftalmologą (kartą per metus) būtinas sergantiems tokiomis ligomis, kaip diabetu, širdies ar kraujagyslių ligomis.
Kiek laiko trunka regėjimo patikrinimas?
Standartinis regėjimo patikrinimas trunka apie 30 minučių. Jei reikia atlikti išsamesnius tyrimus, regos patikrinimas gali užtrukti nuo 60 iki 90 minučių. Dažniausiai tiek trunka šios paslaugos:
- išsamus vaiko regėjimo patikrinimas (kai lašinami akių vyzdžius plečiantys lašiukai);
- išsami gydytojo oftalmologo konsultacija bei pilnas akių tyrimas;
- apmokymas, kaip taisyklingai įsidėti/išsiimti kontaktinius lęšius;
- specializuoti regėjimo tyrimai.
Kaip atliekamas regėjimo patikrinimas?
Regėjimo patikrinimas ir jo eiga priklauso nuo konkretaus asmens poreikių, nusiskundimų ir amžiaus. Dažniausiai optometrininkas ar gydytojas oftalmologas patikrins akies laužiamąją galią, atliks regėjimo aštrumo tyrimą, įvertins bendrą akių sveikatą. Pagal regėjimo tyrimo rezultatus specialistas pateiks rekomendacijas dėl regėjimo aštrumo gerinimo galimybių ir metodų. Jei reikalinga regėjimo korekcija – korekciniai akiniai ar kontaktiniai lęšiai – atsižvelgus į gyvenimo būdą bei poreikius, optometrininkas ar gydytojas oftalmologas rekomenduos tinkamiausią regėjimo korekcijos priemonę. Esant poreikiui, taip pat gali skirti papildomus regėjimo tyrimus. Daugiau skaityti apie regėjimo patikrinimą.
Ar reikia pasiruošti regėjimo patikrinimui?
Taip, rekomenduojame vizitui pas regėjimo specialistą pasiruošti iš anksto ir konsultacijos metu su savimi turėti šiuo metu nešiojamus akinius ir / ar kontaktinių lęšių pakuotę. Net jeigu Jūsų akiniai sulūžę ar susibraižę, rekomenduojame juos turėti su savimi – optikos darbuotojai galės įvertinti akinių lęšių tipą, dangas bei dioptrijas. Jeigu turite išsaugoję paskutinį kartą regėjimo tikrinimo metu išrašytą receptą, taip pat turėkite su savimi. Kontaktinių lęšių nešiotojams rekomenuojame turėti lęšių konteineriuką ar korekcinius akinius, nes regos patikrinimo metu kontaktinius lęšius reikės išsiimti.
Kaip žinoti, kad man reikia akinių?
Jei jaučiate diskomfortą ar perštėjimą akyse, pastebėjote, kad Jūsų akys dažnai pavargsta, nebematote taip gerai, kaip anksčiau, ar sunku sufokusuoti vaizdą keičiant žvilgsnį tai į toli, tai į šalia esančius objektus, rekomenduojame nedelsti ir užsirašyti vizitui pas gydytoją oftalmologą ar optometrininką regėjimo patikrinimui.
Vairuojant, ypač tamsiuoju paros metu, skauda akis. Ką daryti?
Tamsiuoju paros metu, ypač vairuojant, akims tenka didesnis krūvis, jos daugiau įsitempia, ko pasekoje galite jausti, kad akys labai greitai pavargsta, jas peršti. Jeigu pajautėte skausmą ar diskomfortą akyse, pastebėjote, kad vaizdas, ypač tamsiuoju paros metu ar esant prastoms oro sąlygoms, tarsi išsilieja, nedelskite ir užsiregistruokite regėjimo patikrai – net jeigu iki šiol Jūs matėte gerai ir nereikėjo korekcijos, gali būti, kad esant prastam matomumui, Jūsų akims reikalinga tam tikra pagalba, užtikrinant kokybišką ir raiškų matymą.
Ar man reikia akinių, jeigu akys pavargsta dirbant kompiuteriu?
Jei dirbdami kompiuteriu (ar leisdami laiką prie išmaniojo telefono ekrano) jaučiate akių nuovargį, rekomenduojame pasitikrinti regėjimą pas optometrinintą ar gydytoją oftalmologą. Nuovargio priežastys gali būti įvairios, tad regėjimo specialistas, įvertinęs akių būklę, pristatys tyrimo rezultatus bei pasiūlys galimus sprendimus. Galbūt tai bus akiniai darbui kompiuteriu, speciali akių mankšta ar specialios akių priežiūros priemonės, o gal rekomendacijos dėl tinkamos darbo vietos bei sąlygų dirbant kompiuteriu.
Ką daryti, kai akys sausėja?
Ypač šaltuoju metų laiku dauguma susiduria su odos ir akių sausėjimu. Šildytuvai, radiatoriai, įjungtas šildymas automobiliuose lemia, kad akys greitai pavargsta, parausta, pasidaro jautrios, atsiranda „smėlio akyse“ pojūtis. Norint sumažinti ar panaikinti šiuos nemalonius pojūčius, akių sveikatos priežiūros specialistai rekomenduoja akis drėkinti, ir geriausias būdas tai daryti – drėkinamieji akių lašai. Rinkoje yra be galo didelis drėkinamųjų lašų ar gelio pasirinkimas, bet prieš perkant siūlome pasitarti su specialistu, kuris įvertinęs akių sausumo lygį bei Meibomo liaukos būklę, parinks Jums tinkamiausią ir daugiausiai naudos suteiksiančią drėkinamąją akių priemonę. Daugiau skaityti apie tai, kaip padėti sausoms akims.
Kas padėtų akims, kad šios mažiau vargtų?
Greitas gyvenimo ritmas, padidėjęs streso lygis ir skaitmeninės technologijos daugeliui sukelia akių nuovargį. Trumpas akių pailsinimas tik palengvins simptomus, bet jų nepanaikins, tad mes rekomenduojame imtis viso akių nuovargį mažinančių veiksmų komplekso:
- Kontroliuoti laiką prie skaitmeninių ekranų, vadovaujantis auksine 20-20-20 taisykle.
- Pasirūpinti tinkamomis sąlygomis darbui prie kompiuterio.
- Reguliariai vėdinti patalpas ir drėkinti patalpų orą.
- Dažnai būti gryname ore ir leisti akims žiūrėti į skirtingais atstumais nutolusius objektus.
- Reguliariai tikrintis regėjimą.
- Sveikai maitintis, profilaktiškai tikrintis sveikatą ir nepamiršti vitaminų, jeigu tokių trūksta organizme.
Plačiau apie akių nuovargį mažinančias priemones.
Kas yra gydytojas oftalmologas?
Oftalmologas yra akių gydytojas, kurio pagrindinė užduotis – suaugusiųjų ir vaikų akių ligų diagnostika ir gydymas. Gydytojas oftalmologas atlieka išsamius ir nuodugnius regėjimo tyrimus bei įvairius testus, išrašo receptus korekciniams akiniams ir / ar kontaktiniams lęšiams bei pažymas apie esamą akių būklę. Esant poreikiui, oftalmologas paskiria vaistus akių būklei gerinti. Lietuvos Respublikoje vaikams iki 18 metų regėjimą gali patikrinti tik gydytojas oftalmologas.
Kas yra optometrininkas?
Optometrininkas – pirminės sveikatos priežiūros specialistas, užsiimantis profesionalia suaugusių asmenų nuo 18 metų akių apžiūra bei regos sveikatos priežiūra. Optometrininkas yra kvalifikuotas regėjimo specialistas, atliekantis įvairius regėjimo testus ir matavimus, parenkantis akinius ir / ar kontaktinius lęšius, galintis įvertinti abiakio (binokulinio) matymo funkcijas. Prireikus išsamesnių tyrimų, optometrininkas patars kreiptis į gydytoją oftalmologą.
Kuo skiriasi optometrininkas nuo gydytojo oftalmologo?
Esminis skirtumas yra tai, kad optometrininkas tikrina ir koreguoja regėjimą tik asmenims, vyresniems nei 18 metų, tuo tarpu gydytojas oftalmologas tikrina ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų regėjimą, be to, atlikdamas išsamius akies būklės tyrimus, diagnozuoja ir gydo įvairias akių ligas.
Optometrininkas yra pirminės sveikatos priežiūros specialistas, kurio pagrindinė užduotis – tikrinti ir koreguoti paciento regėjimą. Optometrininkas atlieka standartinį regėjimo tyrimą, kurio metu išmatuoja akies refrakciją, patikrina regėjimo aštrumą bei kitus akies parametrus, nustato tokius regėjimo sutrikimus kaip trumparegystė, toliaregystė ar astigmatizmas, rekomenduoja bei parenka tinkamiausią regėjimo korekcijos priemonę, atsižvelgus į paciento gyvenimo būdą bei individualius poreikius bei pomėgius. Optometrininkas taip pat konsultuoja akių higienos ir kitais su akių sveikata bei regėjimu susijusiais klausimais, be to, išmoko, kaip taisyklingai įsidėti / išsiimti kontaktinius lęšius.
Gydytojas oftalmologas nuodugniai bei išsamiai ištiria suaugusiųjų ir vaikų regėjimą bei akių sveikatą, diagnozuoja ir gydo tokias ligas, kaip katarakta, glaukoma ar geltonosios dėmės degeneracija, esant poreikiui, išrašo pažymą apie akių sveikatos būklę. Gydytojas oftalmologas, atlikęs įvairius regos matavimus bei testus, taip pat išrašo receptą akiniams ir / ar kontaktiniams lęšiams bei konsultuoja akių higienos ir kitais su akių sveikata ar regėjimu susijusiais klausimais.
Noriu profilaktiškai patikrinti vaiko akis. Į ką turiu kreiptis?
Lietuvos Respublikoje tik gydytojas oftalmologas gali išsamiai patikrinti vaiko regėjimą, tad turėtumėte registruotis konsultacijai būtent pas šį specialistą. Gydytojas oftalmologas išsamios vaikų akių sveikatos būklės apžiūros metu gali nustatyti regos sutrikimus ir atlikti specifinius nuodugnius vaikų akių tyrimus. Laiku pastebėjus sutrikimą, galima užkirsti kelią tolesniam jo progresavimui, būtent todėl specialistai rekomenduoja vaikų akis tikrinti periodiškai bent kartą per metus.
VISION EXPRESS ir OPTIO optikos salonuose tikrinamas tik vaikų nuo 6 metų regėjimas. Plačiau apie vaikų regėjimo patikrinimą.
Kiek kainuoja akiniai?
Korekciniai akiniai yra kiekvienam individualiai parenkama korekcijos priemonė, todėl galutinė kaina priklauso nuo kelių faktorių: išsirinkto akinių rėmelio bei Jūsų atveju tinkamiausių akinių lęšių kainos. Akinių lęšių kaina priklausys ne tik nuo lęšių tipo, bet ir ploninimo, apsauginių ir papildomų dangų. Tad tiksliausią kainą kiekvienu atveju Jums paskaičiuos optikos darbuotojai.
Ar akiniai kenkia regėjimui? Ar akinių nešiojimas pablogina regėjimą?
Jūsų regėjimas gali pasikeisti, nesvarbu, ar nešiojate akinius, ar ne, nes tai įtakoja labai daug faktorių: genetika, gyvenimo būdas, tam tikri įpročiai ir kt. Akinių nešiojimas nepablogins Jūsų regėjimo, bet tikrai pagerins Jūsų gyvenimo kokybę. Akiniai su tinkama korekcija užtikrins tinkamą akių funkciją ir regėjimą, tokiu būdu pašalins perteklinę akių įtampą. Naudojant tinkamus akinius, galima sumažinti įvairius nemalonius pojūčius: galvos skausmą, akių skausmą ar dažną ašarojimą, perštėjimą akyse, šviesos baimę, dvejinimąsi akyse ir kt.
Turiu receptą akiniams. Ką daryti toliau?
Jeigu jau turite akinių receptą, kviečiame atvykti į Jums patogiausią VISION EXPRESS ar OPTIO optiką, kur profesionalūs konsultantai, turėdami ilgametės darbo patirties, individualiai parinks akinių rėmelį, papasakos apie naujausius akinių lęšių pasirinkimus, pristatys lęšių dangas bei galimybes. Akinių parinkimui svarbus ne tik akinių receptas, bet ir techninės konsultantų žinios – ne visais išrašytos regėjimo korekcijos atvejais tinka salone esantys rėmeliai, arba tam tikriems modeliams gali reikėti parinkti specialaus ploninimo ir dangų lęšius, kad Jūs liktumėte patenkinti galutiniu rezultatu. Tad rekomenduojame pasikliauti konsultantų patarimais bei jų įgyta daugiamete patirtimi. Mūsų tikslas – kad Jūs ne tik gerai bei kokybiškai matytumėte, bet ir džiaugtumėtės naujais akiniais.
Kas yra akiniai darbui kompiuteriu?
Šiandien akiniai darbui kompiuteriu (arba kompiuterio akiniai) dažniausiai suprantami kaip akiniai su specialiu mėlynosios šviesos filtru (arba kitaip danga), pagerinančiu kontrastą ir atspindinčiu arba sugeriančiu (priklausomai nuo akinių lęšių savybių) dalį mėlynosios šviesos. Turbūt jau daugelis žino, kad kompiuterių ekranai, išmanieji telefonai, planšetės ir kiti išmanieji įrenginiai skleidžia daug mėlynosios šviesos, todėl ilgai žiūrint į ekranus, galite jausti diskomfortą, akių perštėjimą, niežėjimą ar ašarojimą. Mokslininkai tyrimų metu yra nustatę, kad mėlynoji šviesa gali būti sutrikusio miego ar akių audinių pažeidimo priežastis, tad akis būtina saugoti nuo per didelio šios šviesos kiekio. Mūsų rekomenduojami apsaugos būdai yra:
- itin riboti laiką, žiūrint į ekranus;
- nešioti akinius su apsauga nuo mėlynosios šviesos (net jeigu Jūsų regėjimas ir geras).
Mūsų optikos salonuose galite įsigyti individualiai parenkamų pagal receptą arba taip vadinamų „paruoštų“ akinių darbui kompiuteriu be dioptrijų, tinkamų tiems, kurių regėjimas yra geras, arba tiems, kurie dienos metu nešioja kontaktinius lęšius, bet karts nuo karto laiką leidžia prie ekranų ir norėtų tuo metu saugoti akis.
Kada geriau naudoti kontaktinius lęšius?
Kontaktinius lęšius regėjimo korekcijai galima rinktis dėl estetinių ar gyvenimo būdo priežasčių. Pavyzdžiui, žmogus mano, kad nešioti akinius nėra patogu, arba sportuoja. Gali būti ir kitų aplinkybių, pavyzdžiui, didelis skirtumas tarp kiekvienos akies regėjimo korekcijos. Geriausia pasikonsultuoti su optometrininku ar gydytoju oftalmologu dėl kontaktinių lęšių tinkamumo, pasirinkimo ir kitų praktinių ar su sveikata susijusių klausimų.
Kaip vyksta pirmoji kontaktinių lęšių konsultacija?
Pirmiausia regėjimo specialistas išsiaiškins Jūsų pageidavimus, norus, nusiskundimus, vėliau patikrins Jūsų regėjimą ir įvertins akių sveikatos būklę. Atsižvelgus į Jūsų poreikius bei gyvenimo būdą, rekomenduos bei parinks kontaktinių lęšių tipą (vienadieniai ar mėnesiniai kontaktiniai lęšiai), apmokys, kaip juos taisyklingai įsidėti bei išsiimti, bei pakonsultuos, kaip tinkamai prižiūrėti. Dažniausiai apmokymas įsidėti kontaktinius lęšius reikalauja ne tik Jūsų pastangų ir užsispyrimo, bet ir daugiau laiko, tad pasiplanuokite iš anksto, kad tai gali užtrukti iki 1-1,5 val.
Kaip vyksta pakartotinė kontaktinių lęšių konsultacija?
Pradėjus nešioti kontaktinius lęšius, regėjimo specialistai rekomenduoja po mėnesio apsilankyti pakartotinei apžiūrai, siekiant įvertinti, ar parinkti kontaktiniai lęšiai tinka Jūsų akims. Atsižvelgiant į Jūsų patirtį ir jausmus naudojant pirmą kartą parinktus kontaktinius lęšius, bus nuspręsta, ar šie Jums tinka, ar reikia ieškoti kitų kontaktinių lęšių (keisti medžiagą, modelį ar režimą).
Kiek laiko užtrunka išmokti nešioti kontaktinius lęšius?
Viskas priklauso nuo žmogaus – kontaktinius lęšius įsidėti ir išsiimti galima išmokti per 30-60 minučių. Tai vyksta konsultacijos su specialistu metu: regėjimo specialistas paaiškina bei išmoko, kaip taisyklingai įsidėti kontaktinius lęšius bei juos išsiimti, kaip prižiūrėti ir nešioti.
Nuo kokio amžiaus galima pradėti nešioti kontaktinius lęšius?
Dėl aukštos kontaktinių lęšių kokybės šiais laikais griežtos amžiaus ribos nebėra. Svarbiausia, kad vaikas ar suaugęs asmuo būtų pasirengęs ir motyvuotas naudoti kontaktinius lęšius, suvoktų atsakomybę už akių sveikatą, laikytųsi higienos, priežiūros ir nešiojimo režimo. Kontaktinių lęšių nešiojimas gali būti labai svarbus tiek socialiai (pavyzdžiui, jais galima pakeisti akinius sportuojant ar pramogaujant), tiek sveikatos požiūriu (kai yra labai didelis skirtumas tarp abiejų akių regėjimo korekcijų).
Mano paauglys sūnus labai nori nešioti kontaktinius lęšius. Kur kreiptis?
Nebėra amžiaus ribos, kuo kada galima nešioti kontaktinius lęšius. Svarbiausia, kad lęšių nešiotojas būtų atsakingas ir suprastų savo, kaip nešiotojo, pareigas: laikytis higienos, tinkamai prižiūrėti ir nešioti kontaktinius lęšius, profilaktiškai lankytis pas regėjimo specialistą ir stebėti akių sveikatą.
Jeigu esate apsisprendę išbandyti kontaktinius lęšius, kviečiame registruotis konsultacijai pas vieną iš mūsų specialistų, kurie yra pasirengę ne tik patikrinti regėjimą, bet ir apmokyti, kaip juos įsidėti bei išsiimti, paaiškinti ir detaliai papasakoti, kaip prižiūrėti ir nešioti, kad galėtumėte mėgautis ryškiu matymu ir sveikomis akimis. Asmuo, jaunesnis nei 18 metų, konsultacijos metu turi būti lydimas suaugusiojo.
Ar perkant kontaktinius lęšius tinka akinių receptas?
Deja, bet ne. Kontaktiniai lęšiai dedami tiesiai ant akies, o nešiojant korekcinius akinius išlieka atstumas tarp akies obuolio ir akinių lęšio. Todėl kontaktiniams lęšiams būtinas atskiras receptas. Net jei receptai atrodo vienodi, menkiausias skirtumas yra esminis. Esant poreikiui, regėjimo patikrinimo metu Jums bus išrašytas ir kontaktinių lęšių, ir korekcinių akinių receptas.
Kiek kainuoja klausos patikrinimas?
VISION EXPRESS ir OPTIO salonuose klausos patikrinimo paslauga yra visiškai nemokama.
Kiek trunka klausos patikrinimas?
Mūsų centruose klausos patikrinimas atliekamas tik suaugusiems asmenims ir trunka apie 1 valandą.
Kaip atliekamas klausos patikrinimas?
Klausos specialistai konsultacijos pradžioje išsiaiškins Jūsų nusiskundimus ir lūkesčius, įvertins fizinę ausies būklę, atliks klausos patikrinimo testą, įvertins klausos slenksčius, klausos praradimo laipsnį bei klausos sistemos būklę. Konsultacijos pabaigoje specialistas pristatys rezultatus ir rekomendacijas.
Jeigu Jums reikalingi klausos aparatai, klausos specialistas rekomenduos Jūsų atveju tinkamiausius klausos aparatus, kuriuos bus galima išbandyti 14 dienų visiškai nemokamai. Tuo pačiu specialistas apmokys ir patars, kaip prižiūrėti ir nešioti klausos aparatus, o esant poreikiui, dar ir papasakos apie galimybę gauti kompensaciją klausos aparatams. Skaityti plačiau apie klausos patikrinimą.
Ar reikia pasiruošti iš anksto klausos patikrai?
Norint gauti kuo tikslesnius tyrimo duomenis, rekomenduojame klausos patikrinimui pasiruošti iš anksto:
- Konsultacijos metu klausos specialistas prašys įvardinti vartojamus vaistus ir pagrindines ligas, kuriomis sergate ar sirgote, tad iš anksto apgalvokite bei užsirašykite, kad nepamirštumėte.
- Likus bent 2 dienoms iki būsimo klausos patikrinimo, tinkamai išvalykite ausis nuo sieros – šilta šluoste švelniai išvalykite išorinę ausies dalį. Jokiu būdu enaudokite ausų krapštukų ar kitų smulkių priemonių.
- 12 valandų prieš klausos patikrinimą venkite garsaus triukšmo.
- Į konsultaciją ateikite kartu su šeimos nariu ar draugu – artimas žmogus padrąsins, nuramins, o galbūt ir papildys Jūsų pasakojimus, potyrius ir kt.
- Alergija, peršalimas ar ausų infekcija gali sukelti skysčių atsiradimą ausyje, ko pasekoje testo rezultatai nebus tikslūs. Tad jeigu jaučiatės prastai ar neseniai persirgote, konsultaciją perkelkite šiek tiek vėlesniam laikui.
Kaip suprasti, kad reikia pasitikrinti klausą?
Jei pastebėjote, kad bent vienas iš žemiau pateiktų teiginių apibūdina Jūsų ar Jūsų artimojo gyvenimiškas situacijas, didelė tikimybė, kad Jūsų klausa yra sutrikusi ir turėtumėte kreiptis į klausos specialistus:
- Dažnai prašote kitų žmonių pakartoti tai, ką sakė.
- Kai būnate triukšmingoje aplinkoje, sunkiai išgirstate, ką šneka aplinkiniai.
- Žiūrint televizorių, pagarsinate taip, kad kiti pradeda skųstis dideliu triukšmu.
- Šnekant telefonu, ne visada lengvai suprantate, ką sako kitas asmuo.
- Spengia ausyse.
- Jums atrodo, kad kiti tik murma.
- Sunku girdėti moteriškus ir / ar vaikiškus balsus.
- Kiti asmenys Jums yra sakę, kad galbūt turite klausos sutrikimą.
Kodėl reikia tikrintis klausą?
Klausos sveikatos priežiūros specialistai rekomenduoja kartą per 1 metus atlikti profilaktinį klausos patikrinimą. Prevencija ir reguliarus klausos tikrinimas padės laiku ir ankstyvoje stadijoje pastebėti gebėjimo girdėti pokyčius bei priimti tinkamiausią sprendimą tolimesniems veiksmams. Jeigu pastebėjote, kad Jūsų ar Jūsų artimojo klausa silpsta, svarbu nieko nelaukti ir kreiptis į klausos sveikatos priežiūros specialistus. Klausos sutrikimas gali turėti neigiamos įtakos pilnaverčiam gyvenimui, o kuo ilgiau bus delsiama, tuo sudėtingesnis reabilitacijos laikotarpis lauks.
Kur galiu pasitikrinti klausą?
VISION EXPRESS ir OPTIO salonuose nuo šiol pasirūpinsime ne tik Jūsų rega, bet ir klausa. Mūsų komandas papildė klausos specialistai, kurie yra pasirengę teikti įvairias klausos priežiūros paslaugas: nuo klausos būklės įvertinimo iki tinkamiausios priemonės geresniam girdėjimui parinkimo. Klausos praradimo gydymas yra nuolatinis procesas, kuris reikalauja reguliaraus stebėjimo, priežiūros, valymo ir koregavimų, kad girdėtumėte kokybiškai ir gerai, tad mūsų darbuotojai yra pasirengę padėti Jums ne tik pirmojo apsilankymo metu, bet ir visos kelionės į geresnę klausą metu. Konkrečius salonus, kur teikiamos klausos patikrinimo paslaugos, rasite registruodamiesi el. būdu.
Ar klausos patikrinimas yra skausminga procedūra?
Ne, tai visiškai neskausminga ir nesudėtinga procedūra. Jos metu Jums tereikės užsidėti specialias pašalinius garsus izoliuojančias ausines, ir išgirdus audiometro perduodamą garsą, paspausti mygtuką. Visa kita yra klausos specialisto darbas – analizuoti, įvertinti ir pristatyti tyrimo metu gautus rezultatus.
Kas yra audiograma?
Audiograma yra grafikas, vizualiai parodantis klausos patikrinimo metu nustatytą kiekvienos ausies klausos lygį bei sutrikimo laipsnį. Audiograma parodo, kokio aukštumo (dažnio) bei stiprumo (intensyvumo) garsus Jūs girdite, ir pagal tai yra nustatomas klausos sutrikimo laipsnis. Skaityti plačiau apie audiogramą.
Kokius klausos aparatus galite pasiūlyti?
Esame oficialūs amerikiečių kompanijos „Starkey“ atstovai Lietuvoje, pristatantys novatoriškus inovatyviausia technologija sukurtus klausos aparatus, leidžiančius atkurti itin aiškų ir kokybišką garsą. „Starkey“ klausos aparatus galima susisieti su išmaniaisiais įrenginiais, o tai reiškia, kad nuo šiol galėsite mėgautis ne tik mėgstamomis televizijos programomis, muzika ar pokalbiais – „Starkey“ kompanija pirmoji sukūrė klausos aparatus, siejamus ir su Jūsų sveikatos ir aktyvumo stebėjimo prietaisais.
„Starkey“ – lengvas būdas gyventi taip, kaip ankščiau!
Kiek kainuoja klausos aparatas?
Klausos aparatus parenkame iš plataus asortimento, atsižvelgus į poreikius bei gyvenimo būdą. Galime pasiūlyti kelių tipų klausos aparatus, nuo ekonominės iki aukščiausios klasės. Tikslią klausos aparato kainą Jums pasakys klausos specialistas, konsultacijos metu atlikęs klausos patikrinimo testą, įvertinęs klausos sutrikimo lygį bei parinkęs tinkamiausią korekcijos priemonę.
Kaip žinoti, ar parinktas klausos aparatas yra tinkamas?
Mes suprantame, kad klausos aparatų įsigijimas yra svarbus žingsnis ir Jūs turite būti tikri, kad išsirinkote geriausią ir tinkamiausią korekcijos priemonę. Mums svarbu, kad būtumėte patenkinti savo sprendimu, todėl suteikiame net 14 dienų nemokamą klausos aparatų bandymą – nešiokite, testuokite, išbandykite klausos aparatus įvairiose gyvenimiškose situacijose visiškai nemokamai, o po bandomojo laikotarpio pasidalinkite savo potyriais ir pastebėjimais.
Ko tikėtis nešiojant klausos aparatus?
- Pirmiausia, Jūs girdėsite daug daugiau garsų nei iki šiol buvote pripratę. Galite pasijausti kiek keistai ir prireiks laiko apsiprasti, bet dažnai ir pastoviai nešiojant klausos aparatą, tai taps įpročiu ir kasdienybe.
- Įsidėjus klausos aparatą, iškart turėtumėte atkreipti dėmesį į pasikeitusį savo balsą – Jūs girdėsite jį daug garsiau. Nesijaudinkite, ilgainiui priprasite, ir tai nebekels nuostabos.
- Gali būti, kad atrodys, jog ausis lyg užgulta. Tai irgi visiškai normalu, bet jeigu vis dėlto šis jausmas nemažėja, arba jaučiate dėl to diskomfortą, kreipkitės į klausos priežiūros specialistą.
- Nešiojant individualiai parinktus ir tinkamai sureguliuotus klausos aparatus, neturėtumėte girdėti švilpimo ar kitų keistų garsų. Jeigu vis dėlto girdite nemalonius garsus, išsiimkite ir vėl įsidėkite aparatus į ausis. Jeigu ir tai nepadėjo, rekomenduojame kreiptis į klausos priežiūros specialistą, kuris patikrins bei iš naujo sureguliuos klausos aparatus.
Ar yra nematomų arba vos matomų klausos aparatų?
Pamirškite senuosius klausos aparatus, kurie buvo dideli ir nepatogūs! Šiuolaikiniai klausos aparatai yra tikri mokslo ir technologijų stebuklai, kurie ne tik lengvi, maži, bet gali būti ir vos pastebimi. Mes galime pasiūlyti užausinius ir įausinius klausos aparatus, parenkant aparatų spalvą iš plačios paletės. Jeigu norite nematomo ar vos matomo klausos aparato, kreipkitės į klausos specialistą, kuris atsižvelgs į Jūsų poreikius bei norus, ir būtinai pasiūlys korekcijos priemonę, labiausiai atitinkančią Jūsų lūkesčius.
Kas yra užausiniai klausos aparatai?
Tai pasaulyje labiausiai paplitę klausos aparatai, nešiojami už ausies. Šie aparatai turi vos pastebimą ploną vamzdelį, per kurį yra siunčiamas garsas. Nors aparatai beveik nematomi, jie turi galingus stiprintuvus ir yra didesnio dydžio – todėl juos patogu suimti ir valdyti. Šiuos aparatus rekomenduojame tiems, kurių klausa stipriai sutrikusi.
Kas yra įausiniai klausos aparatai?
Kaip ir pavadinimas išduoda, tai klausos aparatai, telpantys į ausies kanalą. Jie gaminami individualiai pagal žmogaus ausies formą, todėl pasižymi ypatingai kokybišku natūralaus ir švaraus garso perdavimu. Įausiniai klausos aparatai yra diskretiški, vos pastebimi ar visai nematomi, dažniausiai rekomenduojami tiems, kurių klausos sutrikimo lygis yra žemas arba vidutinis.
Ką reiškia šie terminai ir parametrai mano akinių recepte?
OD (lot. oculus dexter) = dešinė akis
OS (lot. oculus sinister) = kairė akis
SPH = sfera, koreguojanti trumparegystę arba toliaregystę
CYL = cilindras, koreguojantis astigmatizmą
PD = atstumas tarp vyzdžių centrų
AX = ašis, ant kurios pakreiptas cilindro dydis astigmatizmo korekcijai
Kas yra astigmatizmas? Kas yra cilindras?
Astigmatizmas, kaip ir trumparegystė ar toliaregystė, nėra akių liga, bet tam tikras regėjimo sutrikimas. Astigmatizmas būna tiems, kurių akies ragena yra netaisyklingos formos ir reikia ne vieno, o dviejų optinių stiprumų. Todėl ir recepte bus nurodyti du stiprumai (sfera ir cilindras) ir ašis, kuria kryptimi reikia cilindro. Astigmatizmas lemia tarsi išplaukusį, neryškų ir nesufokusuotą vaizdą, bet tai koreguojama korekciniais akiniais ar toriniais kontaktiniais lęšiais, kurie užtikrina maksimalų aiškų ir raiškų regėjimą.
Kas yra atstumas tarp vyzdžių arba kitaip, PD?
PD (angliškas terminas „pupillary distance“) yra atstumas tarp vyzdžių centrų. Suaugusių asmenų PD dažniausiai būna 54-74 mm, o vaikų – 43-58 mm. Tai vienas iš svarbiausių rodiklių, norint tiksliai pagaminti korekcinius akinius, nes akinių lęšių optiniai centrai turi sutapti su vyzdžių centrais. PD ypač svarbus dar ir tuo atveju, jeigu turite aukštą korekcijos laipsnį arba gydytojas oftalmologas išrašė receptą progresiniams akiniams (gaminant progresinius akinius, PD atstumai turi būti nustatyti kiekvienai akiai atskirai, šiuo atveju vidutinis atstumo tarp vyzdžių matavimas netiks).
Kodėl svarbu žinoti atstumą tarp vyzdžių?
Visų pirma, tai yra vienas pagrindinių parametrų individualiems korekciniams akiniams pagaminti. Jeigu Jūs dėvėsite akinius su PD, kuris Jums netinka, laikui bėgant pajausite diskomfortą ar įtampą akyse. Be to, atstumas tarp vyzdžių ypač svarbus, jei turite didelę abiejų akių korekciją ar asimetriją.
Kodėl receptuose skiriasi atstumas tarp vyzdžių?
Jei palyginsite kelių metų laikotarpiu išrašytuose receptuose nurodytą atstumą tarp vyzdžių, galite pastebėti, kad jis keičiasi. Bet tai visiškai natūralu, nes jis didėja, panašiai kaip ir batų dydis: vaikai ir paaugliai auga, todėl ir atstumas keičiasi; tuo tarpu, jeigu suaugęs asmuo savo receptuose pastebi skirtingus atstumus tarp vyzdžių, tai gali būti dėl skirtingų matavimų (leidžiama 1-2 mm matavimo paklaida). Atstumas tarp vyzdžių gali skirtis ir skirtingai korekcijai išrašytuose receptuose, pavyzdžiui, akinių skaitymui recepte nurodytas atstumas tarp vyzdžių gali skirtis nuo akinių, skirtų žiūrėjimui į tolį, recepte nurodyto ilgio. Taip yra todėl, kad žiūrint iš arti ar skaitant, akių raumenys juda link nosies (susilenkia). To pasekoje atstumas tarp vyzdžių gali būti apie 2-4 mm trumpesnis nei žiūrint į tolį.