Ką būtina žinoti apie kontaktinius lęšius?

Anksčiau, vienintelė pagalba koreguoti regėjimo sutrikimus buvo korekciniai akiniai. Šiandien, vis daugiau žmonių susiduria su regėjimo problemomis, todėl kontaktiniai lęšiai tapo plačiai naudojama ir patogi alternatyva korekciniams akiniams. Kontaktiniai lęšiai yra puiki regėjimo koregavimo priemonė. Nors dabar turime didelį korekcinių akinių rėmelių pasirinkimą, tačiau jie kartais gali mus riboti. Kontaktiniai lęšiai nevaržo mūsų judesių, taip pat esame tikri, kad jie neiškris sportuojant, nemažins judėjimo laisvės, komforto ar regėjimo ryškumo. Kita svarbi priežastis yra ta, kad kontaktiniai lęšiai ne tik užtikrina puikų regėjimą, bet ir nesukelia išvaizdos pokyčių.

Renkantis kontaktinius lęšius būtina atsižvelgti į nešiojimo dažnumą, kontaktinių lęšių medžiagą. Atsižvelgiant į kontaktinių lęšių nešiojimo dažnumą jie yra skirstomi į vienadienius, dvisavaitinius, mėnesinius lęšius. Pagal pagaminimo medžiagą kontaktiniai lęšiai yra skirstomi į silikoninius, hidrogelinius ir naujos kartos silikoninius-hidrogelinius. Kaip ir renkantis akinius, taip pat ir kontaktinius lęšius galima parinkti, atsižvelgiant į individualų poreikį. Kontaktinius lęšius galite rinktis tiek astigmatizmo korekcijai, tiek multifokalinius kontaktinius lęšius, su kuriais gerai matytumėte tiek iš arti, tiek į tolį.

OC VISION REGĖJIMO SPECIALISTAI DALINASI PATARIMAIS IR ĮŽVALGOMIS APIE KONTAKTINIŲ LĘŠIŲ NAUDOJIMĄ

  • Naudojant kontaktinius lęšius labai svarbu laikytis higienos ir naudojimo taisyklių. Būtinai nusiplaukite rankas prieš įsidėdami ir išsiimdami kontaktinius lęšius, prieš liesdami akis!
  • Jokiu būdu nenaudokite kito žmogaus kontaktinių lęšių, jų naudojimas yra susijęs su akių infekcijų rizika.
  • Vienkartiniai (vienadieniai) kontaktiniai lęšiai visada yra geriausias ir saugiausias kontaktinių lęšių tipas, nes kaskart žmogus į akį įsideda sterilų kontaktinį lęšį. Tuo tarpu daugkartinio keitimo režimo lęšiai yra keičiami, pavyzdžiui, kas 14 ar 30 dienų. Tokio tipo kontaktiniai lęšiai privalo būti tinkamai dezinfekuojami ir valomi:
    • lęšius laikykite tirpale mažiausiai 4-6 valandas, atsižvelgiant į tirpalo cheminę sudėtį;
    • visada naudokite tirpalą, kurio galiojimo laikas yra nepasibaigęs, kontaktinių lęšių dėkliuke (konteineryje) esantį tirpalą reikia keisti kaskart įdedant kontaktinius lęšius;
    • nelieskite dėkliuko, kuriame laikote kontaktinius lęšius, vidaus ir tirpalo buteliuko viršaus, kur išbėga lęšių priežiūros priemonė (sandariai užsukite tirpalo buteliuką, siekiant užtikrinti sterilumą).
  • Rankų dezinfekavimas kitomis priemonėmis: naudokite tinkamus dezinfekavimo tirpalus (turinčius ne mažiau kaip 60 % alkoholio) tik tuo atveju, jei nėra galimybės nusiplauti rankų tekančiu vandeniu ir muilu. Dezinfekavimas yra mažiau saugus ir ne toks efektyvus kaip plovimas muilu ir tekančiu šiltu vandeniu.
  • Prieš liesdami akis ir kontaktinius lęšius, įsitikinkite, kad ant rankų nėra dezinfekuojančių priemonių pertekliaus. Kitu atveju galite sukelti stiprų cheminį akių nudegimą ir sugadinti kontaktinius lęšius.
  • Nelieskite akių nešvariomis rankomis. Įsidėdami kontaktinius lęšius, stenkitės neliesti kontaktinio lęšio vidinio paviršiaus. Naudokite tik švarius, gerai dezinfekuotus ar sterilius kontaktinius lęšius ir lieskite tik jų išorę.
  • Nenaudokite kontaktinių lęšių, jei akys yra paraudusios, traiškanoja arba jei blogai jaučiatės. Jei jaučiate net menkiausius peršalimo simptomus, vietoj kontaktinių lęšių rinkitės akinius.
  • Nesvarbu, ar nešiojate vienadienius, ar prailginto nešiojimo (dvisavaitinius, mėnesinius) kontaktinius lęšius, einant miegoti juos būtina išsiimti. Rinkoje yra kontaktinių lęšių, su kuriais galima miegoti, tačiau tai neturėtų būti praktikuojama dažnai. Vis dėlto akims reikia poilsio, maksimalaus deguonies pralaidumo.

Jei įtariate, kad Jūsų regėjimas naudojant kontaktinius lęšius pablogėjo, nedelsdami kreipkitės į VISION EXPRESS ar OPTIO optikų akių gydytojus ar optometrininkus.

GYDYTOJAI OFTALMOLOGAI REKOMENDUOJA REGĖJIMĄ TIKRINTIS PROFILAKTIŠKAI KARTĄ PER METUS. O KADA JŪS PASKUTINĮ KARTĄ TIKRINOTĖS AKIS?