Reguliarus regėjimo patikrinimas

Suaugusiems, senjorams ir vaikams – akis rekomenduojama pasitikrinti bent kartą per vienerius ar dvejus metus. Regėjimo specialistui būtina įvertinti esamą regėjimo būklę, akių įtampą, kuri, ypač skaitmeniniame amžiuje, gali sukelti tiek regos problemų, tiek daryti įtaką kasdieniam gyvenimo komfortui. Reguliarus regėjimo patikrinimas suteikia galimybę tiksliai nustatyti esamą akių būklę, ar žmogui reikalingos regėjimo korekcijos priemonės, ar dabar nešiojami korekciniai akiniai ir kontaktiniai lęšiai vis dar tinkami, taip pat nustatyti ar per metus nebuvo pakitimų akių struktūroje.

Skirtingai nei žmonėms, kurie visai nenešioja regėjimo korekcijos priemonių arba nešiojantiems akinius, tiems, kurie kasdien naudoja kontaktinius lęšius, reguliariai tikrintis regėjimą būtina dažniau, bent kartą per pusmetį arba taip, kaip nurodo akių priežiūros specialistas, optometrininkas arba gydytojas oftalmologas. Ypač kontaktinius lęšius pirmą kartą išbandantiems žmonėms, regėjimo patikrinimą pradžioje atlikti reikės dažniau tam, kad regėjimo specialistas įvertintų, kaip akys priima kontaktinius lęšius, ar parinkti  kontaktiniai lęšiai tiko ar reikia bandyti kitus, ar nėra jokių akių sveikatos pokyčių. Patikros metu optometrininkas arba akių gydytojas atlieka bendrą patikrą, įvertina regėjimo aštrumą, nustato akių ydas, išsamiai įvertina kliento regėjimą.

Kodėl akis reikia tikrintis reguliariai?

Reguliarus regėjimo patikrinimas suteikia galimybę laiku pastebėti regėjimo pokyčius, padeda greičiau rasti tinkamą sprendimą, užtikrinti maksimalų regėjimo komfortą. Pakartotinai atlikti regėjimo patikrinimą itin svarbu atlikti vaikams ir suaugusiems, sulaukusiems 40 metų. Būtent nuo 40 metų, dėl natūralių organizmo pokyčių, susiduriama su presbiopija, kai suprastėja matymas iš arti, atsiranda poreikis korekcijos priemonėms, padedančioms skaityti, naudotis skaitmeniniais prietaisais, išmaniaisiais telefonais ar kompiuteriais. Tokiais atvejais nereikėtų nerimauti, nes šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę prisitaikyti prie individualių sprendimų, suteikiant galimybę rasti tiek tinkamus akinius, tiek kontaktinius lęšius. Vienas iš modernių sprendimų gali būti progresiniai akiniai, kurie užtikrins gerą matymą skirtingais atstumais. Renkantis tokio tipo akinius būtina įsiklausyti į regėjimo specialisto rekomendacijas ir suprasti, kad prie šių akinių reikės priprasti. Jei vis dėlto nutiktų taip, kad ilgą laiką, daugiau nei mėnesį, prie progresinių akinių priprasti nepavyksta,kviečiame optikoje apsilankyti pakartotiniam vizitui. Optometrininkas ar gydytojas oftalmologas pakartotinai patikrins regėjimą ir įvertins priežastis, kodėl nepriprantate, pasiūlys sprendimą. 

Taip pat, nuo 40 metų atsiranda akių spaudimo padidėjimo ir glaukomos rizika. Reguliarus akispųdžio matavimas regėjimo patikrinimas gali padėti išvengti rimtų regėjimo sutrikimų ateityje.Vyresniems žmonęms, akiniai dažnai yra patogiausias ir geriausias sprendimas norint išvengti regėjimo sutrikimų. Nuo maždaug 60 metų, savo regėjimui turėtumėte skirti ypatingą dėmesį, ypač tais atvejais, kai akiniai naudojami atsainiai ir nereguliariai, o akys patiria didesnę įtampą. Jei senjorui buvo diagnozuotos tokios ligos kaip diabetas, širdies ir kraujagyslių, skydliaukės ligos, dėl kurių reikia gydytis medikamentais, pakartotinis akių patikrinimas yra privalomas bent kartą per metus.

Kada būtina kartoti regėjimo tyrimą?

Atsižvelgiant į tai, kad regėjimo korekcijos priemonių receptai yra išrašomi pagal tuo metu esamą akių būklę patikrinimo metu. Į tai atsižvelgti reikėtų ypač tada, jei akinius pametėte arba sulaužėte ar renkatės naujus – optikoje pasitarkite su regėjimo patikrinimo specialistu, galbūt jau laikas pakartotiniam regėjimo patikrinimui. Tai labai svarbu, nes gali atsirasti regėjimo pakitimų, o jų net nepastebėsite.

Atkreipkite dėmesį, nors akis rekomenduojama pasitikrinti kartą per vienerius ar dvejus metus, tačiau pastebėjus akių paraudimą, ašarojimą, perštėjimą, akių spaudimą ar padidėjusį akių nuovargį, ypač po akinių nešiojimo, reikėtų kuo skubiau vykti į pakartotinį akių patikrinimą.